Wyszukaj apartamenty:

-
-

NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI OBCOWANIA Z NATURĄ

KARWICA - MIEJSCE DLA AKTYWNYCH

O każdej porze roku miejsce to stanowi znakomitą bazę wypadową do uprawiania różnych sportów. Dzięki położeniu na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich panują tu wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych zwłaszcza żeglarstwa, kajakarstwa i wędkarstwa. Jezioro Nidzkie zwane Perłą Jezior Mazurskich to olbrzymi rezerwat krajobrazowy objęty strefą ciszy.

NA SPORTOWO

W Karwicy znajduje się strzeżony port jachtowy z pełnym serwisem żeglarskim. To stąd większość żeglujących po Mazurach rozpoczyna swoje rejsy. W najbliższej okolicy znajdują się liczne ścieżki rowerowe i przyrodnicze, a także jeden z najpiękniejszych w Europie szlaków kajakowych po rzece Krutynia.

NA SPOTKANIE Z NATURĄ

Puszcza Piska to skupisko wielu gatunków drzew, wraz z pomnikami przyrody. W tych olbrzymich ostępach leśnych żyje wiele zwierząt, np. największe w Polsce jelenie, a także sarny, dziki, borsuki, bobry, zające, można też spotkać rysia. Świetną opcją wycieczki dla najmłodszych, aby móc je zobaczyć z bliska jest Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo, położony ok. 23 km od Karwicy. Niezwykle ciekawą formą wypoczynku jest podziwianie uroków mazurskiej ziemi z siodła, co umożliwia sąsiadująca z inwestycją stadnina koni.

BLISKO KULTURY

Tylko 5 km drogą przez las od Karwicy położona jest Leśniczówka Pranie z muzeum poświęconym K.I. Gałczyńskiemu. Latem odbywa się tu szereg imprez kulturalnych z udziałem najlepszych polskich artystów – koncerty poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej, wieczory poetycko-muzyczne, koncerty piosenek poetycko-autorskich, wystawy, promocje książek, spotkania autorskie.
4 km od Karwicy leży mała i urokliwa wieś mazurska – Krzyże. Szczególnie lubiana i sezonowo zamieszkiwana przez artystów, wśród których swoje ślady zostawiła tu między innymi Agnieszka Osiecka.

ATRAKCJE W OKOLICY

ATRAKCJE NA TERENIE INWESTYCJI